Tipovací program Natipuj

Program Natipuj je určený pre priaznivcov tipovania futbalových zápasov. Na základe unikátneho matematicko-štatistického algoritmu vie predpovedať pravdepodobnosť výhry – remízy – prehry nastávajúceho futbalového zápasu. Program ponúka funkcie ako "Tip na dnes", "Tipy na týždeň", "Hodnotné tipy" alebo natipuje výsledky vybranej ligy na niekoľko dní dopredu. V databáze je uložených viac ako 100 000 výsledkov zápasov z 20 popredných európskych súťaží. Denne aktualizovaná databáza výsledkov zabezpečí tie najpresnejšie tipy.
Algoritmus výpočtu pracuje na základe ELO systému hodnotenia výkonnosti každého mužstva, podobne ako je to pri hodnotení výkonnosti šachistov. Tento systém je objektívnejší ako klasické body a skóre. Náš algoritmus je vylepšený o ďalšie faktory, ako forma mužstva, vzájomné zápasy, skóre a to s delením na doma – vonku – celkove. Program funguje v 3 režimoch tipovania: celý zápas, 1. polčas a 2. polčas.

Úspešnosť programu

* v režime CELÝ ZÁPAS k 24.3.2013, pri sólotipoch, dvojtipoch a trojtipoch

Celková úspešnosť: 82,63%

Celková úspešnosť sólotipov: 78,69%
Počet sólotipov: 15375

Úspešnosť tipu 1: 78,38%
Počet tipov 1: 13828
Úspešnosť tipu 0: 100%
Počet tipov 0: 1
Úspešnosť tipu 2: 81,37%
Počet tipov 2: 1546

Celková úspešnosť dvojtipov: 83,41%
Počet dvojtipov: 76787

Úspešnosť dvojtipu 10: 83,59%
Počet dvojtipov 10: 42392
Úspešnosť dvojtipu 02: 83,80%
Počet dvojtipov 02: 8438
Úspešnosť dvojtipu 12: 83,01%
Počet dvojtipov 12: 25957

Ako funguje výpočtový algoritmus ?

Skratka ELO je známa predovšetkým šachistom. Ide o meranie výkonnosti na základe množstva a kvality odohraných stretnutí. Jednoducho povedané ak mužstvo A vyhrá nad mužstvom B, ktoré je výkonnostne na čele, mužstvo A získa viac ELO bodov, ako keď vyhrá nad posledným mužstvom. Množstvo bodov sa určí cez vzorec, kde ako vstup figuruje ELO body mužstva A, B a výsledok. Vo vzorci sa určuje ešte koeficient, v našom prípade je použitý rozdiel skóre. Určite je iná situácia, ak niekto vyhrá 1:0 alebo 4:0. V praxi povedané, ak Norwich vyhrá nad Chelsea 4:0 získa viac bodov ako keď vyhrá 1:0, ale ešte stále viac bodov, ako keď vyhrá nad Lutonom 2:0. Môže sa stať, že niekedy získa viac bodov za remízu s popredným mužstvom, ako za výhru s mužstvom z dola tabuľky. Hlavný rozdiel je tu ten, že v klasickej tabuľke získa za víťazstvá rovnako 3 body, ale pri ELO tabuľkách sa rozlišuje “nad kým vyhral”. Takisto je tu rozlíšené ELO doma a vonku, no tu pri celkovom ELO určite nejde o súčet! Na začiatku súťaže sa každému mužstvu pridelí rovnaká hodnota ELO bodov 1500.

Ak máte nejakú otázku k programu, prosím kontaktujte nás.
Stiahnite si program Natipuj, je zadarmo !
Kliknutím na tento odkaz prejdete na web programu Natipuj

Archív výsledkov

Archív obsahuje databázu výsledkov zhruba od roku 1993 (je to individuálne podľa vybranej ligy). Súčasný ligový ročník je označený slovom “Active”. V archíve je možné si prezerať a upravovať výsledky zápasov a samozrejme generovať tabuľky. Údaje o výsledkoch boli zhromažďované z viacerých zdrojov a často sa pri názvoch mužstiev používali skratky (najmä holandská liga; ako VVV, MVV a pod.) alebo názvy mužstiev mali rôzne varianty (najmä turecká liga). Ak niekto z Vás objaví nejakú nezrovnalosť vo výsledkoch, nech nás prosím kontakuje. Niekde sa pri výsledkoch neobjavuje ani konkrétny dátum, najmä pri starších ročníkoch.

Tabuľky

Tabuľky zobrazujú prehľadné usporiadanie mužstiev podľa získaných bodov Doma, Vonku a Celkove, čo je súčet predošlých dvoch. Rovnako sú tu aj tabuľky podľa výkonnosti v ELO bodoch.

Výsledky

Toto menu nám prehľadne zobrazí výsledky odohraných zápasov a plánované stretnutia. Po kliknutí na popis stĺpca sa údaje hierarchicky usporiadajú podľa danej vlastnosti. Štandartne je nastavená vlastnosť dátum. Ak kliknete napr. na Domáci, tak sa nám usporiadajú domáce mužstvá podľa abecedy. Samozrejme je tu možnosť výsledky pridávať, upravovať a mazať, ale program má zabudovanú aj automatickú aktualizáciu výsledkov, dostupnú cez aktualizačný server. Najzaujímavejšou možnosťou je funkcia hľadaj. Vyberieme 2 mužstvá a program nám vyhľadá všetky zápasy, ktoré mužstvá odohrali v danom poradí, resp. ktoré sa nachádzajú v databáze. Ak zašktneme políčko “aj opačne” , tak sa zobrazia všetky zápasy týchto mužstiev bez ohľadu na poradie domáceho a hosťujúceho mužstva.

Tipy

Najväčším lákadlom programu je časť tipy, ktorá ponúka percentuálnu tendenciu na výhru – remízu – prehru. Všetko sa odvíja od už spomínaného systému ELO bodov. Každý zápas sa ohodnotí určitým množstvom ELO bodov, ktoré sa vygeneruje ako rozdiel celkových ELO bodov, rozdiel ELO doma a ELO vonku a rovnako aj rozdiel foriem mužstva. Do vzorca sa zakomponujú aj vzájomné zápasy ako určitý koeficient. Samotný tip sa vygeneruje podľa histórie odohraných zápasov, ktoré mali rovnaký alebo približne rovnaký predpoklad ako tipovaný zápas. V okne s analýzou zápasu sú na prehľadnom grafe zobrazené vzostupy či pády výkonnosti mužstva. V dolnej časti sú všetky parametre, pomocou ktorých sa určuje tip. Sú tam aj pomocné odkazy na zobrazenie posledných zápasov jednotlivýh mužstiev a rovnako aj vzájomných zápasov.

Doteraz najvyšší predpoklad pre výhru domáceho mužstva bol pri zápase z 29.11.2003 Celtic FC – Partick Thistle (3:1) a najvyšší predpoklad pre výhru hosťujúceho mužstva bol pri zápase z 26.3.2006 Livingston FC – Celtic FC (0:2).

Program má aj dve užívateľsky obľúbené funkcie “Tip na dnes” a “Najlepšie na týždeň”.
Tip na dnes zobrazí zápas z kompletnej ponuky v ten deň hraných zápasov, ktorý má najvyšší predpoklad na konkrétny výsledok.
Najlepšie na týždeň zobrazí kompletnú ponuku zápasov v aktuálnom týždni zotriedenú podľa najvyššieho predpokladu na konkrétny výsledok.

Ďakujeme za používanie programu Natipuj.

Mgr. Miroslav Rosival


Novinky

Programujeme pre Vás

Programujeme pre Vás